BOYA HİZMETLERİ

Unutmayın ! Evinizin Havasını değiştirmek sizin elinizde

Bursa ve Tüm ilçelerine..

Yağlı Boya (su bazlı/ sentetik bazlı)

 

Su Bazlı Boya , Kullanıldığı Alanlar : İç ve Dış cephe uygulamalarında nem ve güneş etkilerine son derece dayanıklı bir üründür . Bunun yanı sıra ahşap ve ahşap ürünleri , sunta, mdf, beton , gazbeton , kara sıva, alçı sıva , alçıpan gibi beton ve ahşap esaslı yüzeylere dekoratif ve koruyucu amaçlı uygulanır . Kokusuz olma özelliği ile profesyonel ve amatör kullanımlarda tercih sebebidir.

 

Saten Boya

Yarı mat boyalara halk arasında “saten boya” denir. Saten boyalar, yüzey hatalarını gizleme özelliklerinden dolayı macun ya da alçı ile düzeltilmiş yüzeylerde dekoratif amaçlı uygulanır. Kaygan bir yapıda olan saten boyalar, tam silinebilme özelliğine sahiptir. Su itme ve buhar geçirgenliği özellikleri sayesinde suyun boya tarafından emilmesine ve lekelerin silinirken boyaya bulaşmasına izin vermezler.

 

Plastik Boya

Plastik boyalar su ile inceltilen (su bazlı) silinebilme özelliği olmayan boyalardır. Bu boyaların silikon katkılı olanlarına silikonlu plastik denir. Silikon, boyaların yapışma özelliğini arttırır, çatlama ve kabarmaya karşı korur, boyanın esnek olmasını sağlar. Fakat silinebilme özelliği olmaz. Yani silikonlu plastik boyalar silinemez.

 

Badana

Esas olarak, kireç ile suyun karıştırılması ile elde edilir. İç cephe dekorasyonu için kullanılır. Yıkamaya karşı dayanıklı değildir.


Paylaş


 


bursa boya badana işler